SkyRC eN20 Multi / Tamiya laturi NiMh 1-2-3A 4-8cell 20W 240VAC



SkyRC eN20 Multi / Tamiya laturi NiMh 1-2-3A 4-8cell 20W 240VAC
SKYRC eN20 NiMH / NiCd Charger on korkealaatuinen 100-240V AC-laturi, joka on tarkoitettu 4-8 kennojen NiMH- ja NiCad-akkujen lataamiseen.
Piirin teho on 20W ja latausvirta voi olla maksimissaan 3A.
Siinä on LED-valo, joka osoittaa lataustilan (valmis lataukseen / lataus / lataus).
Myös laturin toiminta on hyvin yksinkertainen.
Tekniset tiedot:
AC Tulojännite: 100-240V, 50-60Hz
Lähtöteho: 20W
Latausvirta (valitsee kytkimellä): 1A, 2A, 3A
Akkutyyppi (valitaan kytkimellä): NiMH / NiCd
Akun kennojen määrä: 4-8 kennoa
1 LED-valo ilmaisee lataustilan
Mitat: 69,4 x 110,7 x 40,5 mm
Paino: 175 g
LED-merkkivalo, joka näyttää selkeästi lataustilan:
• Vihreä LED vilkkuu: Laturi on valmis
• Punainen LED palaa: Akku latautuu
• Vihreä LED palaa: Akku on täyteen ladattu
Mukana:
eN20 laturi
240 VAC adapteri Europistokkeella
Latauskaapeli T-liittimellä ja Tamiya-liittimellä
| Tuotenro | SkyRC_eN20 |
|---|---|
| EAN / GTIN | 6930460001108 |
| Laturit | Ni-MH |
| Lähtöteho | 20W |
| Suurin latausvirta | 1 / 2 / 3A |
| Jännite | 100-240V V |
| Sopii merkkiin | SkyRC |
| Kennojen määrä | Ni-MH 4-8 |
| Pituus | 70 mm |
| Leveys | 110 |
| Korkeus | 40 mm |
| Paino | 175 g |
- ‹